AUDIOPHILE

Картриджі та голки

Головка звукознімача — це пристрій, що перетворює механічні коливання голки, що виникають при програванні платівки, в електричний сигнал.
При виборі слід звертати увагу на тип заточування голки — чим вона складніша, тим більше інформації голка зможе витягти з доріжок платівки. Складні форми заточування більш чутливі до правильної геометричного налаштування.

Різновиди і вибір голок

Головка звукознімача — пристрій, что перетворює механічні коливання голки, что виникають при програванні грамплатівкі, в електричної сигналі.
Голки які зараз використовують в Hi-Fi та Hi End системах поділяются на 2 типи ММ та МС.

ММ голки (Moving Magnet) рухомим магнітом.
Основною відмінністю ММ-головок є їх висока чутливість - зазвичай від 2 мВ -, що спрощує їх узгодження з фонокоректором, та завжди е можливість заміни стілуса картриджа.

МС голки (Moving Coil) рухомою котушкою.
Як правило, МС-головки мають більш низьку чутливість - є моделі з напругою на виході не вище 0,1 мВ, а також невисоку податливість підвісу кантільовери. У голок МС типу при пошкодженні алмазу або кантиліверу ви не маєте можливості заміни стілуса, тільки повна заміна картриджа.

ММ-головки, як найбільш часто зустрічаються в продажу, коштують дешевше і підходять для всіх видів тонарма і фонокорректорів які вбудовані в програвачі , підсилювачі або ресивери.

При виборі слід звертати увагу на тип заточування голки - чим вона складніша, тим більше інформації голка зможе витягти з доріжок платівки. Поширені назви, які можна зустріти в описі – еліптична, сферична біраідальна та шибата. Складні форми заточування більш чутливі до правильної геометричного налаштування.
Як вибрати голку для програвача вінілу
В першу чергу варто звертати увагу на тип картриджа ММ чи МС. По друге вибрати призначення картриджа, так як існують картриджі для прослуховування та для діджеінгу. По трете - це ваш бюджет. Якщо ви вже користувались голками початковго рівня, то вам варто витратити більше коштів та придбати картридж більш високого рівня, для того, щоб ви почули різніцю в звучанні. Але цей варінт потребує більш детального вивчення параметрів вашої аудіосистеми. Аудіофіл завжди готовий підібрати для вас картридж який дасть приріст звучання.
Для чого потрібен показник - Сompliance?
Сompliance – піддатливість – іншими словами упругість кантилівера
Одиниця віміру – мікрометри на міліНьютони. Дані про параметр вказані у характеристиках голок. Параметр ефективної маси тонарма, вказаний у інструкціїї з експлуатації програвача вінілу.

5-10 мкм/mH – низька піддатливість → краще для важкого тонарму ефективною масою більше 25 грам.
10-20 мкм/mH – середня піддатливість → краще для важкого, середнього тонарму ефективною масою більше 10-25 грам.
20-35 мкм/mH – висока піддатливість → краще для середньго, легкого тонарму ефективною масою більше 10-15 грам.
35 мкм/mH – висока піддатливість → краще для легкого тонарму ефективною масою більше 25 грам.