AUDIOPHILE

Картриджі та голки

Головка звукознімача - Пристрій, что перетворює механічні коливання голки, что виникають при програванні грамплатівкі, в електричної сигналі.
Голки які зараз використовують в Hi-Fi та Hi End системах поділяются на 2 типи ММ та МС.
ММ голки (Moving Magnet) рухомим магнітом.
Основною відмінністю ММ-головок є їх висока чутливість - зазвичай від 2 мВ -, що спрощує їх узгодження з фонокоректором, та завжди е можливість заміни стілуса картриджа
МС голки (Moving Coil) рухомою котушкою.
Як правило, МС-головки мають більш низьку чутливість - є моделі з напругою на виході не вище 0,1 мВ, а також невисоку податливість підвісу кантільовери. У голок МС типу при пошкодженні аламзу або кантиліверу ви не маєте можливості заміни стілуса, тільки повна заміна картриджа.

ММ-головки, як найбільш часто зустрічаються в продажу, коштують дешевше і підходять для всіх видів тонарма і фонокорректорів які вбудовані в програвачі , підсилювачі або ресивери.

При виборі слід звертати увагу на тип заточування голки - чим вона складніша, тим більше інформації голка зможе витягти з доріжок платівки. Поширені назви, які можна зустріти в описі – еліптична, сферична біраідальна та шибата. Складні форми заточування більш чутливі до правильної геометричного налаштування.